Աշակերտուհին գանգատվել է հոգնածությունից և քնած ժամանակ մահացել կորոնավիրուսից
Ամերիկացի դպրոցական Կիմորա Լինումը գանգատվել է հոգնածությունից և քնելուց հետո մահացել է կորոնավիրուսից: «The Mirror»-ի տարածած լուրը ներկայացրել է «Լենտա.ռու»-ն:
Ինչպես հայտնել է իննամյա աղջկա ընտանիքը, նրա մահից մի քանի օր առաջ նա իրեն վատ է զգացել։ Նրա մարմնի ջերմաստիճանը բարձրացել է մինչև 37,7 աստիճան, բայց բժիշկները եզրակացրել են, որ երեխան սովորական մրսածություն ունի և նրան ուղարկել են տուն:
Չնայած ախտանիշներին, աշակերտուհուն կորոնավիրուսի առկայության ստուգման թեստ չեն արել:
Մի քանի օր անց Կիմորան մի փոքր ավելի լավ է զգացել և գնացել է ընկերների հետ խաղալու: Զբոսանքից տուն գալով՝ աշակերտուհին գանգատվել է հոգնածությունից և գնացել է քնելու: Որոշ ժամանակ անց աղջկա մայրը նրան գտել է առանց կյանքի նշանների: Ըստ հարազատների, աղջիկը առողջական խնդիրներ չի ունեցել:
Ըստ աղբյուրի, հունիսին երկու տարեկան մոսկվայաբնակ երեխա էր մահացել կորոնավիրուսային վարակի հետևանքով: Նրա արյան մեջ հայտնաբերվել են IgM հակամարմինները, որոնք արտադրվում են COVID-19- ի սուր փուլում, և նրա ծնողներին թույլ չեն տվել տեսնել հիվանդին:

Американская школьница умерла от коронавируса во время сна
Американская школьница Кимора Линум (Kimora Lynum) умерла от коронавируса во время сна после того, как пожаловалась на усталость. Об этом сообщает The Mirror.
Как рассказала семья девятилетней девочки, за несколько дней до смерти она почувствовала недомогание. Температура ее тела повысилась до 37,7 градуса, однако врачи посчитали, что у ребенка обычная простуда, и отправили ее домой. Несмотря на симптомы, теста на наличие коронавируса школьнице не сделали.
Как передает Лента.Ру, через несколько дней Киморе стало немного лучше, и она отправилась поиграть со своими друзьями. Придя домой после прогулки, школьница пожаловалась на усталость и легла спать. Спустя какое-то время мама девочки обнаружила ее без признаков жизни. По словам родных, проблем со здоровьем у девочки не было.
В июне из-за новой болезни, возникшей после заражения коронавирусом, умерла двухлетняя москвичка. В ее крови обнаружили антитела IgM, которые вырабатываются в острой фазе COVID-19, и родителей не пустили к больной.