Արցախում կորոնավիրուսի 11 նոր դեպք է գրանցվել
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 11 նոր դեպք՝ 1-ական Մարտակերտում և Այգեստանում, 9-ը՝ Ստեփանակերտում: Բոլոր նոր դեպքերը հայտնաբերվել են նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորների և ընտանիքների անդամների մոտ:
Ապաքինվել է կորոնավիրուսով հիվանդ 8 քաղաքացի: Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 228 մարդու մոտ, որից 162-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 65, ընդհանուր մեկուսացված է 121 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 210 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 5 201 փորձանմուշի հետազոտություն:

За минувшие сутки в Республике Арцах (НКР) подтверждено 11 новых случаев COVID-19. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные министерства здравоохранения республики.
«В Арцахе подтверждено 11 новых случаев COVID-19: по одному случаю в Мартакерте и Айгестане, еще 9 случаев – в Степанакерте. Все новые случаи подтверждены у контактировавших с зараженными или членов их семей», – говорится в сообщении.
Выздоровели за сутки 8 пациентов с диагнозом COVID-19. По положению на 29 июля, COVID-19 в Арцахе подтвержден у 228 граждан, 162 из которых выздоровели. Фактически лечение получают 65 пациентов, 121 человек изолирован.