Վեդու բժշկական կենտրոնը կվերադառնա իր հիմնական աշխատանքին
Օգոստոսի 3-ից Վեդու բժշկական կենտրոնը կվերադառնա իր հիմնական աշխատանքին: Այս մասին տեղեկացնում են Արարատի մարզպետարանից՝ հիշեցնելով, որ ԲԿ-ն հունիսի 9-ից վերապրոֆիլավորվել էր ինֆեկցիոն հիվանդանոցի և սպասարկում էր կորոնավիրուսով վարակված հիվանդներին:
Հիշեցնենք, երեկվա ասուլիսում անդրադառնալով հիվանդանոցային մահճակալների ծանրաբեռնվածությանը, առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանն ասել էր, որ կան բազմաթիվ ազատ մահճակալներ։ Հետևաբար մի շարք  ԲԿ-ներ կվերադառնան իրենց բնականոն աշխատանքին։
«Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոցը, Վեդու բժշկական կենտրոնը և Դիլիջանի բժշկական կենտրոնը օգոստոսի մեկից կվերադարձնենք իրենց հիմնական աշխատանքին։ Եվս  3 բժշկական կենտրոններ Երևանում մոտակա 7-10 օրերի ընթացքում համաճարակային իրավիճակի կայունացման նույն տեմպի պահպանման դեպքում նույնպես կվերադառնան իրենց աշխատանքին և այս տրամաբանությամբ  կշարունակենք։ Հավելյալ մահճակալների ֆոնդ չենք պահի, բայց միևնույն ժամանակ 2800-ին մոտ մահճակալային ֆոնդը միշտ պատրաստ է լինելու»,- նշել է  Թորոսյանը։

Перепрофилированный для лечения пациентов с COVID-19 медцентр Веди вернется к своей основной работе
С 3 августа медицинский центр Веди вернется к своей основной работе. Об этом сообщают из администрации Араратской области Армении, напомнив, что Мецдентр с 9 июня был перепрофилирован в инфекционную клинику и обслуживал пациентов, инфицированных коронавирусом.
Напомним, на вчерашней пресс-конференции министр здравоохранения Армении Арсен Торосян, обратившись к загруженности коек в больницах, отметил, что в Армении множество свободных коек, следовательно, ряд Медцентров вернулись к своей обычной работе.
«Инфекционная больница Ванадзора, Медицинский центр Веди и Медцентр Дилижана с 1 августа вернутся к своей основной работе. Ещё 3 медцентра в Ереване в ближайшие 7-10 дней в случае сохранения аналогичных темпов также вернутся к своей работе и мы продолжим в рамках этой логики. Нет необходимости в дополнительном фонде коек, но в то же время фонд коек (примерно 2800) всегда будет готов», – отметил А. Торосян.