Արցախում մինչ այսօր COVID-19-ը ախտորոշվել է 232 մարդու մոտ
ԱՀ առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4 նոր դեպք. 3-ը Ստեփանակերտում հաստատված օջախի կոնտակտավորներ են, 1 քաղաքացու մոտ էլ վարակը հայտնաբերվել է «Աղավնո» հսկիչ անցագրային կետում իրականացված ՊՇՌ նմուշառման հետևանքով:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 232 մարդու մոտ, որից 162-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 69, ընդհանուր մեկուսացված է 125 քաղաքացի:
Թեստավորումների նպատակով 318 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր իրականացվել է 5 519 փորձանմուշի հետազոտություն:

За минувшие сутки в Республике Арцах (НКР) подтверждено 4 новых случая COVID-19. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха со ссылкой на данные министерства здравоохранения республики.
Согласно информации, 3 новых случая подтверждены у контактировавших с заболевшими из очага в Степанакерте. Еще у одного человека вирус был обнаружен в результате ПЦР-теста на контрольно-пропускном пункте «Ахавно».
По положению на 30 июля, COVID-19 в Арцахе подтвержден у 232 граждан, 162 из которых выздоровели. Фактически лечение получают 69 пациентов, 125 человек изолированы.