Արթուր Վանեցյանը ԱԱԾ-ում է
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը քիչ առաջ իր փաստաբան Լուսինե Սահակյանի հետ ներկայացավ ԱԱԾ։ Նա ողջունեց լրագրողներին, ասաց հարցերին կպատասխանի դուրս գալուց հետո։ Նշեց՝ տասը րոպե է տևելու։
Հիշեցնենք, որ երեկ «Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը հայտարարել էր, որ Արթուր Վանեցյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։
«Միանշանակ է, որ «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի նկատմամբ իրականացվում է քաղաքական փնթի հետապնդում։ Նախապատրաստելով շինծու և ծիծաղելի նյութեր՝ քաղաքականացված և այդպիսով կործանված իրավապահ համակարգը քաղաքական հետապնդման հերթական հանձնարարությունն է կատարում։
Ո՞րն է այս ամենի պատճառը։
Վստահ եմ, որ պատճառը «Հայրենիք» կուսակցության օրեցոր աճող հեղինակությունն է, մարդկանց մեծածավալ հոսքը, որը Նիկոլ Փաշինյանին, հասցնում են գիտակցության կորստի։
Մարզերում մեր իրականացրած արդյունավետ գործունեությունը՝ մարզային յուրաքանչյուր բացված գրասենյակ, մեր յուրաքանչյուր հաջողված և արդյունավետ այցը մարզեր, քաղաքական իշխանությանը հասցնում է հիստերիայի, որի հետևանքով էլ դիմում են սիրելի դարձած գործիքակազմին, քաղաքական բիրտ հետապնդումներին ու հալածանքներին։
Այս ամենը քաղաքական իշխանության կողմից «Հայրենիք» կուսակցությունը և դրա ղեկավար Արթուր Վանեցյանին վարկաբեկելու հերթական անհաջող փորձն է»,- մասնավորապես նշել էր նա։

Артур Ванецян прибыл в СНБ
Бывший директор СНБ Армении, председатель партии «Родина» Артур Ванецян немногим ранее вместе со своим адвокатом Лусине Саакян прибыл в СНБ. Он поприветствовал журналистов, сказав, что ответит на вопросы после выхода из здания СНБ.
По его словам, это займет 10 минут.
Напомним, что накануне член Политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян заявил, что в отношении Артура Ванецяна осуществляется политическое преследование.
«Однозначно, что в отношении главы партии “Родина” Артура Ванецяна осуществляется неряшливое политическое преследование. Подготавливая сфабрикованные и смехотворные материалы, политизированная и тем самым загубленная правоохранительная система выполняет очередное поручение о политическом преследовании.
В чем причина этого?
Уверен, что причина всего этого – растущий изо дня в день авторитет партии "Родина", который доводит Никола Пашиняна до потери сознания.
Проводимая нами в областях эффективная деятельность, каждый открытый областной офис, каждый наш удавшийся и плодотворный визит в области доводит политические власти до истерии, вследствие чего они прибегают к излюбленному инструментарию, грубым политическим преследованиям и притеснениям.
Все это – очередная неудачная попытка дискредитировать партию “Родина” и его руководителя Артура Ванецяна».