Դավիթ Խաժակյան. Իսկ գիտե՞ք ինչու այս ամենի շուրջ աղմուկ չկա
Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանն անդրադարձել է Մաշտոցի պուրակում ծառերը հատելուն ու սրճարանի շինարարությանը, բացատրել, թե ինչու հրամ դրա ու այլ վիճահարույց նախագծերի շուրջ աղմուկ չկա։
«Այսօր արդեն շատերն են նկատել, որ Մաշտոցի պուրակում ընթանում է սրճարանի շինարարություն: Վաղը կնկատեք հսկայական բարձրահարկ շենքը, որը Մարությանը թույլատրել է կառուցել բակային տարածքի մեջտեղում` Մաշտոցի պուրակից մի քանի մետր այն կողմ:
Մյուս օրն էլ կարծում եմ շատերը կնկատեն, որ շինարարություն է իրականացվում օղակաձև զբոսայգում, որի լուսանկարը արել եմ դեռևս նախորդ տարվա ավարտին:
Իսկ գիտե՞ք ինչու այս ամենի շուրջ աղմուկ չկա: Քանի որ երբեմնի խնդիրներ բարձրաձայնողները, տրակտորի դիմացը փակողները այսօր ավագանու անդամներ, պատգամավորներ կամ այլ պաշտոնյաներ են: Հիմա իրենց ժամանակն է»։

Давид Хажакян о вырубке деревьев в центре Еревана: А знаете, почему вокруг этого нет шумихи?
Глава фракции «Луйс» в Совете старейшин Еревана Давид Хажакян на своей странице в соцсети Facebook обратился к вырубке деревьев в сквере Маштоца и строительству там кафе, объяснив, в связи с чем нет шумихи вокруг также других спорных проектов.
«Сегодня уже многие заметили, что в сквере Маштоца ведется строительство кафе. Завтра вы заметите уже огромное высотное здание, которое Марутян (мэр Еревана Айк Марутян – Прим. ред.) разрешил построить в середине территории двора – через пару метров от парка Маштоца.
На другой же день, полагаю, многие заметят, что осуществляется строительство в Кольцевом бульваре Еревана, фотографию которого я сделал ещё в конце прошлого года.
А знаете, почему вокруг этого нет никакой шумихи? Поскольку те, кто в прошлом озвучивал проблемы, перекрывал проезд трактору, сегодня уже являются членами Совета старейшин, депутатами или другими должностными лицами. Сейчас их время».