Կիրակի օրվա ընթացքում կորոնավիրուս ախտորոշվել է 52 մարդ մոտ։ Անցած մեկ օրում մահացել է կորոնավիրուսով հիվանդ 8 մարդ։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (տղամարդ), 75 (կին), 72 (կին), 58 (կին), 68 (տղամարդ), 71 (տղամարդ), 90 (տղամարդ) և 57 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Օգոստոսի 3-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 39102 դեպք, որոնցից 29861-ն` առողջացած, 762-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8251 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 167095 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 52 նոր դեպք և 111 առողջացած»,-հայտնում են ԱՆ-ից։

03.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 52 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 3 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 39 102.
От COVID-19 выздоровел в общей сложности 29 861 пациент. Число случаев с летальным исходом составило 762. Фактически на лечении находится 8251 пациент с COVID-19. В общей сложности было проведено 167 095 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 52 новых случая коронавируса, выздоровели 111 человек, скончались 8 пациентов с коронавирусом.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 72 лет (мужчина), 75 лет (женщина), 58 лет (женщина), 68 лет (мужчина), 71 года (мужчина), 90 лет (мужчина) и 57 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.