Լեոնարդո ԴիԿապրիոն «Apple»- ի հետ համատեղ արտադրության պայմանագիր է ստորագրել
Հոլիվուդյան դերասան Լեոնարդո ԴիԿապրիոյի կողմից հիմնադրված «Appian Way Productions»-ը սկսում է համագործակցել «Apple»- ի հետ` համատեղ ֆիլմեր և հեռուստասերիալներ արտադրելու համար, փոխանցում է «ՏԱՍՍ»-ը։
«Apple»-ը արդեն 200 միլիոն դոլար է ներդրել «Flower Flower Moon» -ի «Killers of the Moon» - ում ֆիլմում, որի ռեժիսորը Մարտին Սկորսեզեն է , իսկ ֆիլմի գլխավոր դերակատարները ԴիԿապրիոն և Ռոբերտ դե Նիրոն են։
Բացի այդ, կորպորացիան կներգրավվի «Appian Way»- ի արտադրության «The Shining Girls» - ի արտադրության մեջ, որտեղ գլխավոր դերում հանդես կգա Էլիզաբեթ Մոսը: Ինչպես նշում է աղբյուրը, երկու ընկերությունների համագործակցությունն այս նախագծերով չի սահմանափակվելու:

СМИ: Леонардо ДиКаприо заключил с корпорацией Apple сделку о совместном производстве фильмов
Основанная голливудским актером Леонардо ДиКаприо продюсерская компания Appian Way Productions заключила с корпорацией Apple сделку о совместном производстве фильмов и телесериалов. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на журнал The Hollywood Reporter.
По его данным, Apple уже вложила $200 млн в создание картины «Убийцы цветочной луны» (Killers of the Flower Moon) режиссера Мартина Скорсезе с ДиКаприо и Робертом Де Ниро в главных ролях.
Кроме того, корпорация будет участвовать в производстве продюсируемого Appian Way сериала «Сияющие девушки» (The Shining Girls), в котором снимется Элизабет Мосс. Как отмечает издание, этими проектами сотрудничество двух компаний не ограничится.
Для Appian Way контракт станет первой договоренностью о совместных съемках телесериалов. Что касается производства фильмов, ранее у нее уже были сделки с киностудиями Paramount Pictures и Warner Bros.