ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի և մյուսների գործով դատական նիտը հետաձգվեց։ Դատավոր Վահե Միսակյանը հայտարարեց, որ հաջորդ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 3-ին, ժամը 15։00-ին։
Այսօր դատարան չէին ներկայացել Սերժ Սարգսյանը և նրա պաշտպան Ամրամ Մակինյանը, չէր ներկայացել նաև փաստաբան Ռ. Հակոբյանը։
Նախագահող դատավորին ուղղված գրությամբ Մակինյանը տեղեկացրել էր, որ թագավարակի կասկածով այսօր առավոտյան դիմել է «Նաիրի» ԲԿ, հանձնել է թեստ, որի պատասխանն առայժմ չի ստացել։
«Ուստի իմ դատական նիստին չներկայանալը համարել հարգելի»,- նշել էր Մակինյանը, գրության մեջ ներառելով նաև պաշտոնական վիճակագրությունը, ըստ որի, հիվանդների թիվն ավելանում է։
Փաստաբանը նշել էր, որ դատարանում օբյեկտիվորեն չի կարող ապահովել պարետի որոշմամբ սահմանված պահանջները, որոնց դեպքում հնարավոր կլինի պահպանել սոցիալական հեռավորություն։

Судебное заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна сегодня не состоялось
Судебное заседание по делу третьего президента Армении Сержа Саргсяна и других отложено. Судья Ваге Мисакян заявил, что следующее заседание состоится 3 сентября в 15:00.
Сегодня на судебное заседание не прибыли Серж Саргсян и его адвокат Амрам Макинян, а также адвокат Р. Акопян.
В адресованном председательствующему судье письме А. Макинян проинформировал, что обратился сегодня в Медцентр «Наири» с подозрением на коронавирус, сдал тест, результаты которого пока не получил.
«В связи с этим прошу считать мою неявку в суд уважительной», – отметил А. Макинян.
Адвокат отметил, что он не сможет обеспечить в суде установленные решением коменданта требования, при которых будет возможно соблюдать социальную дистанцию.