ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բարելավել  է սպառողական վարկերի  պայմանները
Բանկը վերջին տարիների ընթացքում առաջատար է ֆիզիկական անձանց սպառողական վարկավորման պորտֆելի ծավալներով և մտադիր է պահպանել իր առանցքային դիրքերը՝  առաջարկելով պրոդուկտների լայն շրջանակ հաճախորդների բոլոր սեգմենտների համար։
Ընկերությունից մանրամասնում են, որ հաճախորդների կարիքները առավելապես բավարարելու նպատակով, հատկապես երկրում հայտարարված արտակարգ դրության ժամանակաշրջանում, Բանկը նվազեցրել է ոչ միայն առանց գույքի գրավադրման սպառողական վարկերի տոկոսադրույքը 1%-ով, այլ նաև վարկի տրամադրման և ամսական սպասարկման վճարները։
Արդյունքում՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում սպառողական վարկ կարելի է ձևակերպել տարեկան 12%-ից մինչև 18,6% տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք` 14,5% - 24%), 100 հազար ՀՀ դրամից մինչև աշխատավարձի 12-ապատիկի չափով, 6 ամսից  մինչև 5 տարի մարման ժամկետով:
Բարելավվել են նաև ոսկյա իրերի գրավադրմամբ սպառողական վարկերի տրամադրման պայմանները։ Մասնավորապես,  նվազեցվել է վարկի սպասարկման ամսական վճարը։  Այսպիսով, հաճախորդները կարող են օգտվել ոսկյա իրերի գրավադրմամբ սպառողական վարկերից՝ գրավի գնահատված արժեքի մինչև 150% գումարի չափով՝  տարեկան 1%-ից մինչև 13,5%  տոկոսադրույքով (փաստացի տոկոսադրույք` 16,5% - 24%), 80 օրից մինչև 5 տարի մարման ժամկետով:
Սպառողական վարկավորման համար, բացի նշված պայմաններից, գործում են նաև այլ միջնորդավճարներ։
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն սպառողական վարկերի պայմանների և սակագների մասին կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) улучшил условия потребительских кредитов
Согласно релизу, банк на протяжении последних лет является лидером на рынке по объему портфеля потребительского кредитования физических лиц и намерен сохранять свои ключевые позиции, предлагая широкую линейку продуктов для всех клиентских сегментов.
С целью максимального удовлетворения потребностей клиентов, особенно в период объявленного в стране чрезвычайного положения, Банк снизил не только процентную ставку по потребительским кредитам без имущественного обеспечения на 1%, но также и комиссию за выдачу кредита и ежемесячное обслуживание.
В результате, потребительский кредит в Банке ВТБ (Армения) можно оформить по ставке от 12% до 18,6% годовых (эффективная ставка 14,5% - 24%) сроком погашения от 6 месяцев до 5 лет на сумму от 100 тыс. до 12-и кратного размера зарплаты.
Улучшены также условия выдач кредитов под залог золота. В частности, снижена комиссия за ежемесячное обслуживание кредита. Таким образом, клиенты могут воcпользоваться кредитами под залог золота до 150% от оцененной стоимости залога по процентным ставкам от 1% до 13.5% годовых (эффективная ставка 16.5% – 24%) сроком погашения от 80 дней до 5-ти лет.
В дополнение к указанным условиям потребительских кредитов действуют также иные комиссии.
Более подробную информацию по условиям и тарифам потребительских кредитов можно получить на официальном сайте Банка по ссылке или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.