Կորոնավիրուսից մահացած 51-ամյա կինը չի ունեցել ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ
Օգոստոսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40,185 դեպք, որոնցից 32,395-ն` առողջացած, 785-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6777 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 174438 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 200 նոր դեպք և 387 առողջացած։
Մահացած պացիենտները եղել են 68 (կին), 64 (կին), 90 (տղամարդ), 78 (տղամարդ), 82 (կին), 62 (տղամարդ), 73 (կին) և 51 (կին) տարեկան։ Բացի վերջինից, մնացածն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

Скончавшаяся от коронавируса 51-летняя женщина не страдала хроническими заболеваниями
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 8 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 40 185.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 32 395 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 785. Фактически на лечении находятся 6777 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 174 438 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 200 новых случаев коронавируса, выздоровели 387 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 68 лет (женщина), 64 лет (женщина), 90 лет (мужчина), 78 лет (мужчина), 82 лет (женщина), 62 лет (мужчина), 73 лет (женщина) и 51 года (женщина). Кроме последней, все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.