Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում, օգոստոսի 2-ից 8-ն ընկած ժամանակահատվածում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 300 անգամ` հայկական դիրքերի ուղղությամբ արձակելով շուրջ 2800 կրակոց: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊԲ պաշտոնական կայքէջից։
ՊԲ-ի առաջապահ ստորաբաժանումները տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարարական իրադրությանը և շարունակում վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:
Նշենք, որ նախորդ շաբաթվա տվյալների (հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ն ընկած ժամանակահատված) համեմատ, այս շաբաթ հակառակորդը ավելի հաճախ է խախտել հրադադարի ռեժիմը։ Վերոնշյալ ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 170 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով շուրջ 1700 կրակոց:

Artsakh reports over 300 ceasefire violations by Azerbaijan in one week
The Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact more than 300 times in the past week.
In the period from 2 to 8 August, the adversary fired around 2,800 shots towards the Artsakh defense positions from firearms of different calibers, the Artsakh Defense Ministry said in a statement on Saturday.
“The Defense Army’s frontline units control the operational-tactical situation on the frontline and continue to confidently fulfill their combat duties,” the statement read.
The Azerbaijani forces had fired nearly 1,700 shots towards the Artsakh defense positions in the previous week.