Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 160 նոր դեպք և 541 առողջացած է գրանցվել։ Մեկ օրվա ընթացքում մահացել է 7 մարդ։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 71 (կին), 73 (կին), 86 (տղամարդ), 84 (կին), 81 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ): Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 234 է:
Օգոստոսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40593 դեպք, որոնցից 33157-ն` առողջացած, 803-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6399 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 177322 թեստավորում:

Armenia has confirmed 160 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 40,593 as of 11 a.m. Tuesday, August 11, the Ministry of Health reports.
541 more patients have beaten COVID-19 with the total number of recoveries now standing at 33,157.
The coronavirus death toll has increased by 7 to 803.
The latest victims were 71 (male), 71 (female), 73 (female), 86 (male), 84 (female), 81 (male) and 67 (male) years old. All had underlying chronic health conditions.
In addition, according to the ministry, 6 cases of death were recorded in the past 24 hours when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 234.