Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 160 նոր դեպք և 541 առողջացած է գրանցվել։ Մեկ օրվա ընթացքում մահացել է 7 մարդ։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 71 (տղամարդ), 71 (կին), 73 (կին), 86 (տղամարդ), 84 (կին), 81 (տղամարդ) և 67 (տղամարդ): Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 6 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 234 է:
Օգոստոսի 11-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40593 դեպք, որոնցից 33157-ն` առողջացած, 803-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6399 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 177322 թեստավորում:

11.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 160 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 11 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 40 593.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 33 157 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 803. Фактически на лечении находятся 6399 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 177 322 тестирования.
За минувшие сутки подтверждено 160 новых случаев коронавируса, выздоровел 541 человек, скончались 7 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 71 года (мужчина), 71 года (женщина), 73 лет (женщина), 86 лет (мужчина), 84 лет (женщина), 81 года (мужчина) и 67 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 6 случаев смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 234.