Անցած մեկ օրվա ընթացքում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 201 նոր դեպք և 335 առողջացած։ Արձանագրվել է մահվան երեք դեպք։
ԱՆ-ից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 59 (տղամարդ), 64 (կին) և 60 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Օգոստոսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 40794 դեպք, որոնցից 33492-ն` առողջացած, 806-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 6262 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 179032 թեստավորում:

12.08.2020. За минувшие сутки в Армении подтвержден 201 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 11 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 40 794.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 33 492 пациента. Число случаев с летальным исходом составило 806. Фактически на лечении находятся 6262 пациента с COVID-19. В общей сложности было проведено 179 032 тестирования.
За минувшие сутки подтвержден 201 новый случай коронавируса, выздоровели 335 человек, скончались 3 человека.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 59 лет (мужчина), 64 лет (женщина) и 60 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.