Անկարայում հայկական գերեզմանոց է պղծվել. աճյունները դուրս են հանվել գերեզմաններից
Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայի Սինջան շրջանում գտնվող հայկական Սուրբ Փրկիչ և Ս. Քառասուն մանուկ եկեղեցիներին պատկանող հայկական գերեզմանոցը ավերել են։
«Էրմենիհաբեր»-ի փոխանցմամբ, նախկին փոխվարչապետ Ալի Բաբաջանի կողմից հիմնադրված «Ժողովրդավարություն և առաջընթաց» կուսակցություն (DEVA) փոխնախագահ Մուսթաֆա Յեներօղլուն այս հարցի առթիվ դիմել է Անկարայի քաղաքապետ Մանսուր Յավաշին։
Նա հայտնել է, որ գերեզմանոցում աճյունները դուրս են հանվել գերեզմաններից և ամենուր մարդկային ոսկորներ են ցրիվ տրված։
Յեներօղլուն շեշտել է, որ սա ամոթալի վիճակ է և պետք է անմիջապես աճյունները վերաթաղել և կարգի բերել գերեզմանոցը։

The cemetery belonging to the Armenian Surp Prgich (Holy Savior) and Surp Karasun Manuk Churches in the Sincan district of Ankara has been vandalized, Ermenihaber reports.
Mustafa Yeneroglu, Vice-President of the Democracy and Progress Party established by former Deputy Prime Minister of Turkey Ali Babacan, has raised the issue with Ankara Mayor Mansur Yavas.
He said that the remains were taken out of the graves and the bones of the deceased were scattered everywhere.
Yeneroglu stressed that it is an embarrassment, adding remains should be buried again immediately and the cemetery should be restored.