Ոստիկանությունը տուգանել է նախարար Խաչատրյանին
Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Խաչատրյանի մամուլի ասուլիսից հետո ՀՀ ոստիկանությունը կազմել է կանոնների խախտման և տուգանքի վերաբերյալ համապատասխան արձանագրություն: Այս մասին տեղեկացնում է նախարարի մամուլի խոսնակ Աննա Օհանյանը։
Հիշեցնենք, որ այսօր Էկոնոմիկայի նախարարն իր աշխատասենյակի հարևությամբ գտնվող ասուլիսի սրահ մտավ առանց դիմակի։ Մի քանի վայրկյան անց նկատեց բացակայությունը, ներողություն խնդրեց և վերադարձավ բժշկական դիմակով։
«Եվս մեկ անգամ ներողություն ենք խնդրում անուշադրության արդյունքում տեղի ունեցած միջադեպի համար՝ վերահաստատելով, որ նույնիսկ մի քանի վայրկյան տևած կանոնների խախտումը չի ազատում պատասխանատվությունից»,- նշել է նա։

Министра экономики Армении оштрафовали из-за отсутствия маски
Министра экономики Армении Тиграна Хачатряна оштрафовали за неношение маски в общественном месте. Об этом на своей странице в социальной сети Facebook сообщила его пресс-секретарь Анна Оганян.
Сегодня министр давал пресс-конференцию в вестибюле по соседству со своим рабочим кабинетом. Он вышел из своего кабинета и направился к журналистам без маски, затем, заметив ее отсутствие, извинился, вернулся в кабинет и вышел уже в медицинской маске.
После пресс-конференции полиция составила соответствующий протокол о нарушении правил и штрафе.
«Вновь приносим извинения за произошедшее по невнимательности происшествие, подтверждая, что даже длившееся несколько секунд нарушение не освобождает от ответственности», – добавила Оганян.