Գյումրու ինֆեկցիոնից մինչ օրս դուրս է գրվել կորոնավիրուսից առողջացած Շիրակի մարզի 514 բնակիչ
Օգոստոսի 17-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 19 հիվանդ է բուժվում, նրանցից 18-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 8710 նմուշառում, մայիսի 12-ից օգոստոսի 16-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 7350 նմուշառման հետազոտություն։
Մարզում այսօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 443 քաղաքացի, նրանցից 93-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։ Տվյալները ներկայացրել է Շիրակի մարզպետարանը։
Կորոնավիրուսից առողջացել և Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցից մինչ օրս դուրս է գրվել Շիրակի մարզի 514 բնակիչ։

As of August 17, 19 patients are treated at Gyumri Infectious hospital diagnosed with coronavirus. As Shirak Governor’s office reported, 18 out of the total number are residents of Shirak province.
According to the source, 514 patients have recovered and discharged from hospitals to date, 37 have died. 443 people have have been advised to self-isolate, 93 of whom diagnosed positive for the virus.
Since March 8,710 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.