17.08.2020. Կորոնավիրուսով 7 հիվանդ է մահացել, 38 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 38 նոր դեպք, 71 մարդ առողջացել է։ Մեկ օրում մահացել է 7 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 72 (կին), 82 (կին), 59 (տղամարդ), 82 (կին), 74 (կին) և 45 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 244 է:
Այսպիսով, օգոստոսի 17-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 41701 դեպք, որոնցից 34655-ն` առողջացած, մահացել է 1068 մարդ, որից 244-ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5978 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 185594 թեստավորում:

17.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 38 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 17 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 41 701.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 34 655 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 1068. Фактически на лечении находятся 5978 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 185 594 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 38 новых случаев коронавируса, выздоровел 71 человек, скончались 7 человек, 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 72 лет (женщина), 82 лет (женщина), 59 лет (мужчина), 82 лет (женщина), 74 лет (женщина) и 45 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 244.