19.08.2020. Կորոնավիրուսով 5 հիվանդ է մահացել, 210 նոր դեպք է գրանցվել
Մեկ օրում Հայաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 210 նոր դեպք, առողջացել է  244 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 70 տարեկան կին և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այսպիսով, օգոստոսի 19-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42056 դեպք, որոնցից 35226-ն` առողջացած, մահացել է 1082 մարդ, որից  249-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5748 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 188567 թեստավորում:

19.08.2020. За минувшие сутки в Армении подтверждено 210 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 210 новых случаев коронавируса, выздоровели 244 человека, скончались 5 пациентов с коронавирусом, 4 из которых, по сообщению Минздрава, скончались при этом «по причине другой болезни».
Что касается случая смерти, из Минздрава сообщают, что скончавшаяся пациентка была в возрасте 70 лет и страдала хроническими заболеваниями. Накануне было зарегистрировано ещё 4 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 249.
По положению на 11:00 среды, 19 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 42056. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 35226 пациентов. Общее число случаев с летальным исходом составило 1082. Фактически на лечении находятся 5748 пациентов. В общей сложности было проведено 188567 тестирований.