Թուրքական Անթալիայի ռեստորաններից մեկում սպանվել է ադրբեջանի քրեական հեղինակություն Նադիր Սալիֆովը՝ Լոտու Գուլի կեղծանվամբ։ Այս մասին գրում է Ռիա նովոստին՝ հղում անելով Բաքվի իրավապահ համակարգում աղբյուրին։
Նշվում է, որ մաֆիայի ղեկավարին ատրճանակից կրակել է մի տղամարդ, որը նրա հետ նույն սեղանին նստած ընթերելիս է եղել։ Սալիֆովը գլխից է վնասվածք ստացել, հոսպիտալացվել է, սակայն նրա կյանքը չի հաջողվել փրկել։
Ըստ աղբյուրի, մարդասպանը դիմել է փախուստի, ավելի ուշ նրան ձերբակալել են Դենիզլի քաղաք տանող մայրուղու վրա:
Գազետա.ռու-ն գրում է, որ նախնական տեղեկատվության համաձայն, ձերբակալվածը նույնպես քրեական աշխարհի ներկայացուցիչ է Խան Ահմեդլինսկիյ մականունով, որը Գուլիի մերձակա շրջապատից է։

В Турции застрелили главного вора в законе Азербайджана
Криминального авторитета Надира Салифова по прозвищу Лоту Гули застрелили в ресторане в турецкой Анталье, сообщил РИА Новости источник в правоохранительных органах Баку.
«Лоту Гули был убит из пистолета мужчиной, ужинавшим вместе с ним в одном из ресторанов Анталии. Убит выстрелом в голову. Он был госпитализирован в тяжелом состоянии, однако спасти его не удалось», – сказал собеседник агентства.
По его словам, убийца Салифова сбежал с места происшествия, но его задержали на шоссе, ведущем в город Денизли.
«По предварительным данным, задержанным является другой представитель криминального мира по прозвищу Хан Ахмедлинский, который входил в ближайшее окружение Лоту Гули», – добавил собеседник.