Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել ևս 7 քաղաքացու մոտ
Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է ևս 7 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 5-ը Ստեփանակերտ քաղաքից են, նախորդ օրը հաստատված օջախի կոնտակտավորներ: 2 դեպք հայտնաբերվել է Մարտակերտ քաղաքի բնակիչների մոտ, միևնույն ընտանիքի անդամներ են, ովքեր վերադարձել են ՀՀ-ից:
Առայսօր նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 268 մարդու մոտ, որից 248-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 18, ընդհանուր մեկուսացված է 31 քաղաքացի: Բժիշկները  2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 2-ինը՝ միջին ծանրության:

Artsakh has reported seven new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 268  as of Thursday, August 20.
The five new cases have been identified from circle of interactions of the previously confirmed case in capital Stepanakert, the Artsakh Information Headquarters reports, citing the Ministry of Health. Another two cases were confirmed in Martakert town.
The number of active cases is 18. Some 31 citizens are currently isolated in Artsakh. Two coronavirus patients are in serious condition, while two others are in moderate condition.