ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն անցնում է հաճախորդների սպասարկման նոր ձևաչափի
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Կոնտակտային կենտրոնն այսուհետ սպասարկելու է իր հաճախորդներին CRM Dynamics 365 համակարգի միջոցով: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլլի ծառայությունից։
Կառավարման նոր համակարգը, որը Բանկը ներդրել է 2020թ. հուլիսին, կբարձրացնի հաճախորդների սպասարկման գործընթացի արդյունավետությունն՝ անընդմեջ վերլուծելով հաճախորդների տվյալները և պահպանելով հաճախորդի հետ փոխհարաբերության ողջ պատմությունը։ Դա թույլ կտա մի քանի անգամ ավելի արագ և որակյալ սպասարկել հաճախորդների դիմումները՝ նույնականացնելով հաճախորդին մինչև Բանկի Կոնտակտային կենտրոնի համապատասխան աշխատակցին միանալը՝ ապահովելով անհատական սպասարկում:
Նորագույն CRM Dynamics 365 համակարգի մեկնարկը ՎՏԲ-Հայաստանի Բանկի հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռել ստանալու իրենց հարցերի պատասխանները IVR (ինտերակտիվ ձայնային մենյու) ավտոմատ համակարգի միջոցով, որը Բանկի հաճախորդների համար ստեղծել է 27/4 ռեժիմով սպասարկվելունոր հնարավորություն:
Մասնավորապես, հաճախորդները կարող են առանց Կոնտակտային կենտրոնի աշխատակիցներին դիմելու և օպերատորին միանալու՝ ակնթարթորեն կատարել հետևյալ գործարքները.
• ստանալ տեղեկատվություն գործող վարկերի մասին SMS հաղորդագրությունների միջոցով. վարկային կոդը, հաջորդ վճարման ամսաթիվը և գումարը, վարկի մնացորդը, ժամկետանց գումարը և այլն:Դրա համար անհրաժեշտ է Բանկի IVR համակարգում 87-87 հավաքելուց հետո ընտրել 1 թվանշանը:
• ստուգել քարտային հաշվի իրական մնացորդը, որի համար անհրաժեշտ է 87-87 հավաքելուց հետո IVR համակարգի մենյուում ընտրել 2 թվանշանը, հավաքել քարտի համարը, բանկային կոդը և լսել քարտի մնացորդը:
• ստանալ դրամական փոխանցման գումարը քարտին՝ ձայնային հաղորդագրության միջոցով արագ դրամական փոխանցման մասին տվյալներ թողնելով:
Նոր համակարգի մեկնարկից հետո բանկի հաճախորդների 30%-ն, ովքեր նախկինում զանգահարում էին Կոնտակտային կենտրոն և սպասարկվում անմիջապես Բանկի աշխատակիցների կողմից, այժմ ստանում են իրենց հետաքրքրող տեղեկատվությունը ավտոմատ կերպով՝ IVR համակարգի միջոցով:
Բացի այդ, յուրաքանչյուր զանգից հետո, հաճախորդին հնարավորություն է տրվում գնահատել աշխատակցի սպասարկման որակը, ինչպես նաև, ցանկության դեպքում, ձայնային հաղորդագրության միջոցով թողնել իր կարծիքը կամ առաջարկությունները, ինչը թույլ կտա մշտապես հետևել, վերլուծել և բարելավել հաճախորդների սպասարկման որակը, հաճախորդների առաջարկությունների հիման վրամշակել նոր պրոդուկտներ և ծառայություններ:
Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում` https://www.vtb.am կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն` 87-87 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) переходит на новый уровень обслуживания клиентов
Контактный центр Банка ВТБ (Армения) отныне будет обслуживать своих клиентов посредством системы CRM Dynamics 365.
Согласно релизу, новая система, которую Банк запустил в июле 2020г., повысит эффективность процесса обслуживания клиентов, непрерывно анализируя клиентские данные и сохраняя всю историю взаимодействия с клиентом. Это позволит в несколько раз быстрее и качественнее обслуживать обращения клиентов, идентифицируя клиента еще до подключения к сотруднику Контактного центра и обеспечивая индивидуальное обслуживание.
Внедрение новейшей системы CRM Dynamics 365 предоставило также клиентам Банка ВТБ (Армения) возможность получать ответы на свои вопросы посредством автоматической системы IVR (Интерактивное голосовое меню), которая открыла новые возможности самообслуживания клиентов Банка в режиме 24/7.
В частности, клиенты могут, не обращаясь к сотрудникам Контактного центра, не подключаясь к оператору моментально осуществлять следующие операции:
• получить информацию о действующих кредитах посредством SMS-сообщений – код кредита, дату и сумму следующего платежа, остаток кредита, просроченную сумму и т.д. Для этого нужно в системе IVR Банка после набора 8787, выбрать 1;
• проверить реальный остаток на карточном счете, для чего нужно после набора 8787 выбрать в меню IVR опцию 2, набрать номер карты, банковский код и услышать остаток карты;
• получить сумму денежного перевода на карту, оставив в виде голосового сообщения данные о быстром денежном переводе. Для этого нужно в системе IVR Банка после набора 8787, выбрать опцию 3;
После запуска новой системы 30% наших клиентов, ранее звонящих в Контактный центр и получающих очное обслуживания сотрудников Банка, теперь получают интересующую информацию автоматически через IVR.
Кроме того, после каждого звонка, клиенту предоставляется возможность оценить качество обслуживания сотрудника, а также при желании в виде голосового сообщения оставить свое мнение или предложение, что позволит постоянно отслеживать, анализировать и улучшать качество обслуживания своих клиентов и разрабатывать новые продукты и услуги по полученным предложениям клиентов.
Более подробную информацию можно получить на официальном сайте Банка по ссылке https://www.vtb.am или позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87.