21.08.2020. Կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացել, 158 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 158 նոր դեպք, առողջացել է 217 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 84 (կին), 75 (տղամարդ), 85 (կին), 92 (կին), 82 (տղամարդ) և 51 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 253 է:
Օգոստոսի 21-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42477 դեպք, որոնցից 35693-ն` առողջացած, մահացել է 1095 մարդ, որից 253-ն  ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5689 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 192199 թեստավորում:

21.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 158 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 21 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 42 477.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 35693 пациента. Общее число случаев с летальным исходом составило 1095. Фактически на лечении находятся 5689 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 192 199 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 158 новых случаев коронавируса, выздоровели 217 человек, скончались 8 пациентов с коронавирусом, 2 из них, по сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 84 лет (женщина), 75 лет (мужчина), 85 лет (женщина), 92 лет (женщина), 82 лет (мужчина) и 51 года (женщина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 2 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 253.