Մոսկվայի պետական համալսարանի հայկական մասնաճյուղը նոր ուստարին կսկսի առցանց
Հայաստանում Մոսկվայի Մ.Վ. Լոմոնոսովի անվան պետական համալսարանի մասնաճյուղը որոշում է ընդունել կորոնավիրուսի հետ կապված ուսումնական նոր տարին սկսել առցանց ռեժմով։ Այս մասին գրում է news.ru կայքը։
«Դա կապված է նրա հետ, որ մասնաճյուղի պրոֆեսորա-դասախոսական հիմնական կազմը Մոսկվայից են գալիս։ Նրանք օբյեկտիվ պատճառներով չեն կարող հասնել Երևան, քանի որ կանոնավոր թռիչքները չեն վերականգնվել»,- հայտնել են երևանյան մասնաճյուղից։
Նշվում է, որ ուսումնական գործընթացը կանցնի նորմալ ռեժիմի, եթե Հանրապետությունում COVID-19- ի տարածման հետ կապված իրավիճակը կայունանա և չեղյալ հայտարարվի արտակարգ դրությունը:

Руководство филиала МГУ в Армении решило начать учебный год в режиме онлайн
Руководство филиала Московского государственного университета (МГУ) имени М.В. Ломоносова в Армении в связи с эпидемической ситуацией по коронавирусу приняло решение начать учебный год в режиме онлайн. Об этом корреспонденту ТАСС в субботу сообщили в ереванском филиале.
«Осенний семестр начнется в режиме онлайн. Это связано с тем, что основной профессорско-преподавательский состав приезжает в филиал из Москвы. По объективным причинам преподаватели добраться в Ереван не могут, так как регулярное авиасообщение не восстановлено. За пределами Армении остались и многие студенты – граждане иностранных государств», – сообщили в филиале МГУ.
Там отметили, что в случае стабилизации ситуации с распространением инфекции в республике и при отмене режима чрезвычайного положения руководство учебного заведения переведет учебный процесс в обычный режим.