«Բարսելոնան» Մեսսիին 700 միլիոն եվրո է գնահատել
«Բարսելոնան» կարող է իր առաջատար Լիոնել Մեսսիին բաց թողնել մինչև պայմանագրի ժամկետի ավարտը: Սակայն, 33-ամյա արգենտինացուն ձեռք բերել ցանկացողները պետք է վճարեն 700 միլիոն եվրո: Հենց այսքան է Բարսելոնան գնահատել իր ավագին: Այս մասին գրում է Վեստի.ռու կայքը։
Ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու հավակնություններ ունեն «Ինտերը», «Մանչեսթեր Սիթին» և «Պարի Սեն-Ժերմենը», սակայն նման բարձր գինը կարող է վախեցնել այդ ակումբներին:
Մեսսիի պայմանագիրը «Բարսելոնայի» հետ ավարտվում է մյուս տարվա հունիսին: Արգենտինացին առայժմ չի ուզում երկարաձգել պայմանագիրը: Միաժամանակ, նոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանը կցանկանար, որպեսզի Մեսսին մնար թիմում ու երկարաձգեր պայմանագիրը:

«Барселона» может отпустить своего лидера Лионеля Месси – но за 700 млн евро
"Барселона" может отпустить своего лидера Лионеля Месси до завершения контракта. Но, как передает "Вести.Ру", желающие приобрести 33-летнего аргентинца должны будут заплатить 700 миллионов евро.
Как сообщает Daily Mirror, "Барселона" оценила своего капитана в 700 миллионов евро. На футболиста претендуют "Интер", "Манчестер Сити" и "Пари Сен-Жермен", но столь высокая сумма отступных может отпугнуть и эти клубы.
Контракт Лионеля Месси с "Барселоной" истекает в июне следующего года. Аргентинец пока не хочет продлевать соглашение. При этом новый тренер Рональд Куман хотел бы, чтоб Лионель остался в команде и продлил соглашение.