«Ժողովուրդ». Պարետատունը Արսեն Թորոսյանից պահանջել է հաշվետվություն ներկայացնել
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, թե իր տեղեկություններով` «պարետատունը մանրամասն հաշվետվություն է ուզել ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանից` պարզելու համար, թե վերջինս ինչպես է ծախսել կորոնավիրուսի կանխարգելման նպատակով հավաքված գումարները, ինչ է արել, և ինչ աշխատանքներ են կատարվել:
Ընդ որում, պարետատան պահանջած հաշվետվության մեջ պահանջվել է ամեն ինչ մանրամասն նկարագրել, քանի որ արդյունավետության մասով կասկածներ կան:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը դեռևս հուլիսի 11-ին գրել էր, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը կարծես թե թաքցնում է, թե որքան գումար է ծախսվել մեկուսացված քաղաքացիներից յուրաքանչյուրի վրա, որ հյուրանոցը որքան գումար է ստացել և այլն:
Նրանք, մեր հարցմանն ի պատասխան, միայն նշել էին, որ հունիսի 1-ի դրությամբ ծախսերը կազմել են 687 մլն 518 հազար դրամ, իսկ մեկուսացման գործընթացի կազմակերպիչների ամսական վարձատրությունը կազմել է 150-ից 300 հազար դրամ, բայց ոչ մի մանրամասն»։

«Жоховурд»: Комендатура потребовала подробного отчета от Арсена Торосяна
Газета «Жоховурд» пишет, что, по ее данным, «комендатура потребовала подробного отчета от министра здравоохранения Армении Арсена Торосяна, чтобы выяснить, как последний израсходовал собранные на предотвращение коронавируса средства, что он сделал, какая работа была проделана».
«При этом в запрошенном комендатурой отчете содержится требование подробного описания всего, так как есть сомнения по части эффективности.
Газета “Жоховурд” еще 11 июля писала, что Минздрав РА, похоже, скрывает, сколько денег было потрачено на каждого из изолированных граждан, сколько денег получила та или иная гостиница и так далее.
В ответ на наш запрос в ведомстве только упомянули, что, по состоянию на 1 июня, расходы составили 687 млн 518 тыс. драмов, а месячная зарплата организаторов изоляционного процесса составляла от 150 до 300 тысяч драмов, но подробностей не представили», – пишет газета.