25.08.2020. Կորոնավիրուսով 8 հիվանդ է մահացել, 111 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 111 նոր դեպք, առողջացել է 426 մարդ։ Մեկ օրում մահացել է 8 մարդ, որից 4-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտները եղել է 61 (կին), 65 (տղամարդ), 70 (տղամարդ) և 67 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Այսպիսով, օգոստոսի 25-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 42936 դեպք, որոնցից 36475-ն` առողջացած, մահացել է 1118 մարդ, որից 260-ը, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5343 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 196873 թեստավորում:

25.08.2020. За сутки в Армении подтверждено 111 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 111 новых случаев коронавируса, выздоровели 426 человек.
За минувшие сутки скончались 8 пациентов с коронавирусом, 4 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине другой болезни.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 61 года (женщина), 65 лет (мужчина), 70 лет (мужчина) и 67 лет (женщина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 4 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за других болезней. Число таких случаев составляет 260.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 25 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 42936. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 36475 пациентов.
Фактически на лечении находятся 5343 пациента. В общей сложности было проведено 196873 тестирования.
В Армении общее число случаев с летальным исходом составило 1118, 260 человек, согласно сообщению Минздрава РА, скончались при этом «по причине другой болезни».