Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 3  նոր դեպք
Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է 3 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 2-ը Մարտակերտ, իսկ 1-ը՝ Ճարտար քաղաքներից են: Նրանց մոտ կորոնավիրուսը հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 274 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 20, ընդհանուր մեկուսացված է 43 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 161 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9626 փորձանմուշի հետազոտություն:

За сутки в Арцахе выявлено 3 новых случая заражения COVID-19
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), за минувшие сутки в Арцахе выявлено 3 новых случая заражения COVID-19.
2 из инфицированных – жители Мартакерта, 1 – житель Чартара. Коронавирус у них был выявлен при проведении ПЦР-теста на приграничном КПП.
По положению на 27 августа, в Арцахе COVID-19 был подтвержден у 274 человек, 252 из них уже выздоровели. Фактически на данный момент лечение получают 20 пациентов, всего изолированы 43 человека.
Врачи оценивают состояние двух пациентов как средней тяжести. В целях тестирования был взят 161 образец. Всего проведено 9626 тестов.