Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսի 3  նոր դեպք
Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է 3 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրներից 2-ը Մարտակերտ, իսկ 1-ը՝ Ճարտար քաղաքներից են: Նրանց մոտ կորոնավիրուսը հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 274 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 20, ընդհանուր մեկուսացված է 43 քաղաքացի:
Բժիշկները 2 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 161 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9626 փորձանմուշի հետազոտություն:

Artsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 274 as of Thursday, August 27.
Two of the new cases have been identified in Martakert town, one - in Chartar, the Artsakh Information Headquarters reports, citing the Ministry of Health. According to the source, the disease has been confirmed at the border checkpoints after PCR testing.
Thus far, 252 people have recovered from the disease in the republic. The number of active cases is 20. Some 43 people are currently isolated in Artsakh.