Տավուշում հուլիսյան հրետակոծությունից վնասված տները նորոգվում են
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է «Կառուցենք Հայաստանը նորովի» վերնագրով տեսանյութ, որը պատմում է Տավուշում հուլիսյան հրետակոծություններից հետո վնասված տների նորոգման աշխատանքների մասին:
Ներքին Կարմիրաղբյուրում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 9 տուն, Չինարիում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 12 տուն, բազմազավակ ընտանիքի համար էլ կառուցվում է նոր տուն, Այգեպարում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 28 տուն։
Հուլիսյան հրետակոծության հետևանքով Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի և Այգեպար համայնքներում տուժել էր ավելի քան ութ տասնյակ տուն, 14 բնակարան։ Վնասված տների վերանորոգման և վերականգնման համար կառավարությունը հատկացրել է 303 միլիոն դրամ։

Prime Minister Nikol Pashinyan has posted on Facebook a video of reconstruction works underway in border villages of Tavush province which came under Azerbaijani fire during the July border escalation.
According to the source, 9 damaged houses are currently renovated in Nerkin Karmraghbyur village, 12 houses damaged in artillery fire are reconstructed in Chinari village, a new house is built from the ground for a large family and 28 houses are renovated in Aygepar village.
To remind, more than 80 houses and 14 apartments were damaged during the recent military actions when Azerbaijani forces targeted civilian objects. The government has allocated some 303 mln drams for the reconstruction works.