Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 275 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 21, ընդհանուր մեկուսացված է 42 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 172 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9798 փորձանմուշի հետազոտություն:

Artsakh has reported three new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 275 as of Friday, August 28.
The new case has been identified in capital city Stepanakert. The patient's circle of contacts is currently being established, Artsakh Information Headquarters reports, citing the Ministry of Health.
Thus far, 252 people have recovered from the disease in the republic. The number of active cases is 21. One patients is in grave condition. Some 42 people are currently isolated in Artsakh.