Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 1 նոր դեպք: Վարակակիրը Ստեփանակերտ քաղաքից է: Վարակի օջախը հայտնաբերելու և հիվանդի շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ: Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 275 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 21, ընդհանուր մեկուսացված է 42 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 172 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9798 փորձանմուշի հետազոտություն:

За сутки в Арцахе выявлен 1 новый случай заражения COVID-19
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), за минувшие сутки в Арцахе выявлен 1 новый случай заражения COVID-19.
Инфицированный – житель Степанакерта. Проводится соответствующая работа для выяснения источника заражения и круга общения инфицированного.
По положению на 28 августа, в Арцахе COVID-19 был подтвержден у 275 человек, 252 из них уже выздоровели. Фактически на данный момент лечение получает 21 пациент, всего изолированы 42 человека.
Врачи оценивают состояние здоровья 1 пациента как тяжелое, еще одного – как средней тяжести. В целях тестирования было взято 172 образца. Всего проведено 9798 тестов.