Տավուշում հուլիսյան հրետակոծությունից վնասված տները նորոգվում են
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակել է «Կառուցենք Հայաստանը նորովի» վերնագրով տեսանյութ, որը պատմում է Տավուշում հուլիսյան հրետակոծություններից հետո վնասված տների նորոգման աշխատանքների մասին:
Ներքին Կարմիրաղբյուրում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 9 տուն, Չինարիում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 12 տուն, բազմազավակ ընտանիքի համար էլ կառուցվում է նոր տուն, Այգեպարում նորոգվում է հրետակոծությունից վնասված 28 տուն։
Հուլիսյան հրետակոծության հետևանքով Ներքին Կարմիրաղբյուր, Չինարի և Այգեպար համայնքներում տուժել էր ավելի քան ութ տասնյակ տուն, 14 բնակարան։ Վնասված տների վերանորոգման և վերականգնման համար կառավարությունը հատկացրել է 303 միլիոն դրամ։

В Тавуше ремонтируются дома, поврежденные из-за июльских обстрелов с азербайджанской стороны
Премьер-министр Армении Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Facebook опубликовал очередной видеоматериал из серии под названием «Построим Армению по-новому».
В видеоматериале рассказывается о работах по ремонту домов, поврежденных из-за обстрелов ВС Азербайджана во время июльских боев в Тавуше.
В селе Неркин Кармирахбюр ремонтируются 9 домов, поврежденных в результате обстрела противником. В Чинари восстанавливаются 12 поврежденных во время обстрелов домов, для многодетной семьи строится новое жилье. В Айгепаре ремонтируются 28 домов, поврежденных во время июльских обстрелов с азербайджанской стороны.
Во время июльских обстрелов в Неркин Кармирахбюре, Чинари и Айгепаре было повреждено более 80 домов и 14 квартир. На их ремонт и восстановление правительство Армении выделило 303 млн драмов.