Արցախում կորոնավիրուս է հաստատվել  6 քաղաքացու մոտ
Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում նոր կորոնավիրուսային վարակը (COVID-19) հաստատվել է 6 քաղաքացու մոտ: Վարակակիրները Ստեփանակերտ քաղաքից են, 4-ը` նախորդ օրը հաստատված օջախի կոնտակտավորներ, 1-ը` կասկածյալ էր գտնվում էր մեկուսացման մեջ: 1 դեպք հայտնաբերվել է սահմանային անցակետում իրականացված ՊՇՌ հետազոտության արդյունքում:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 281 մարդու մոտ, որից 252-ը հաղթահարել է հիվանդությունը:
Փաստացի բուժում է ստանում 27, ընդհանուր մեկուսացված է 58 քաղաքացի: Բժիշկները 1 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, 1-ինը՝ միջին ծանրության:
Թեստավորումների նպատակով 170 նմուշառում է իրականացվել: Մինչ այսօր կատարվել է 9968 փորձանմուշի հետազոտություն:

Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), за минувшие сутки в Арцахе выявлено 6 новых случаев заражения COVID-19.
Инфицированные – жители Степанакерта, 4 из них контактировали с установленным накануне очагом заражения, у 1 было подозрение, он находился в изоляции. Еще один случай был обнаружен в результате тестирования на пограничном пропускном пункте.
По положению на 29 августа, в Арцахе COVID-19 был подтвержден у 281 человека, 252 из них уже выздоровели. Фактически на данный момент лечение получают 27 пациентов, всего изолированы 58 человек.