Ծանրորդ Վարազդատ Լալայանը դարձել է Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ անցկացված առցանց մրցաշարի հաղթող:
ԿԳՄՍ փոխանցմամվ, որպես կազմակերպիչ երկիր հանդես է եկել Ուզբեկստանը, որի Անկախության օրվան էլ նվիրված է եղել մրցաշարը: Zoom-ով անցկացված մրցաշարում Լալայանը լավագույնն է եղել երկամարտի 425 կգ արդյունքով. նա պոկում վարժությունում բարձրացրել է 195 կգ, իսկ հրումում իրեն է ենթարկել 230 կգ կշռող ծանրաձողը:
Մրցաշարում Հայաստանը ներկայացրել են նաև Անդրանիկ Կարապետյանը (89 կգ) և Սամվել Գասպարյանը (102 կգ): Վերջինս 381 կգ արդյունքով (170 կգ + 211 կգ) դարձել է բրոնզե մեդալակիր, իսկ Անդրանիկ Կարապետյանը երկամարտի 355 կգ արդյունքով (165 կգ + 190 կգ) զբաղեցրել է չորրորդ հորիզոնականը:
Առցանց մրցաշարին մասնակցել է 30 երկրի 109 մարզիկ, որոնցից շատերի համար ԿՈՎԻԴ-19-ի համավարակով պայմանավորված՝ այս տարվա մարտից ի վեր սա առաջին մրցումն էր:

Вараздат Лалаян – победитель международного онлайн-турнира по тяжелой атлетике
Тяжелоатлет Вараздат Лалаян стал победителем первого онлайн-турнира, проведенного по инициативе Международной федерации тяжелой атлетики. Об этом сообщает пресс-служба министерства ОНКС Армении.
С 28 по 30 августа состоялся международный онлайн-турнир по тяжёлой атлетике «Кубок Независимости Республики Узбекистан». От Армении заявки подали 3 тяжелоатлета: Андраник Карапетян (87 кг), Самвел Гаспарян (102 кг) и супертяжеловес Вараздат Лалаян.
Вараздат Лалаян был лучшим по итогам двоеборья (425 кг): его результат в рывке –195 кг, в толчке – 230 кг.
Самвел Гаспарян занял третье место по сумме двоеборья. В рывке армянский спортсмен поднял штангу весом в 170 кг, в толчке – 211 кг. Андраник Карапетян занял четвертое место с результатом 355 килограммов (165 кг + 190 кг).