31.08.2020. Կորոնավիրուսի 31 նոր դեպք է գրանցվել, երեք հիվանդ է մահացել
Օգոստոսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43781 դեպք, որոնցից 37722-ն` առողջացած, 879-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4912 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 205940 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 31 նոր դեպք և 72 առողջացած»,-հայտնում են նախարարությունից։
Անցած մեկ օրվա ընթացքում երեք մարդ է մահացել։  Պացիենտները եղել են 85 տարեկան տղամարդ և 84 տարեկան կին: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 268 է:

31.08.2020. За сутки в Армении подтвержден 31 новый случай коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 31 августа, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 43 781.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 37 722 пациента. Число случаев с летальным исходом составило 879. Фактически на лечении находятся 4912 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 205 940 тестирований.
За минувшие сутки в республике подтвержден 31 новый случай коронавируса, выздоровели 72 человека.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 85 лет (мужчина) и 84 лет (женщина), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 268.