01.09.2020. 97 նոր վարակակիր ու մահվան երկու դեպք
Սեպտեմբերի 1-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 43878 դեպք, որոնցից 38356-ն` առողջացած, 881-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4373 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 206929 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 97 նոր դեպք և 634 առողջացած»,-նշում են նախարարությունից։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ նախարարությունից հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 64 և 67 տարեկան տղամարդիկ: Վերջիններս ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։

01.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 97 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 1 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 43878.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 38356 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 881. Фактически на лечении находятся 4373 пациента с COVID-19. В общей сложности было проведено 206929 тестирований.
За минувшие сутки в республике подтверждено 97 новых случаев коронавируса, выздоровели 634 человека.
За минувшие сутки скончались 2 пациента с коронавирусом.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 64 и 67 лет (мужчины), они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.