Զոհրաբյան. Արտերկրի բուհեր ընդունված շատ երիտասարդներ չեն կարողանում մեկնել երկրից
«Արտերկրի բուհեր ընդունված մեր բազմաթիվ երիտասարդներ սահմանների փակ լինելու պատճառով չեն կարողանում մեկնել երկրից»։ Խնդրի մասին բարձրաձայնում է ԱԺ ԲՀԿ-ական պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը։
«Հարցի վերաբերյալ պարզաբանում ստանալու համար գրավոր դիմել էի վարչապետին և այսօր ստացել եմ ԿԳՄՍ նախարարի պատասխանը։
Չգիտեմ որքանո՞վ պատասխանը օգտակար կլինի և կլուծի ուսանողների խնդիրը, այդուհանդերձ, տեղադրում եմ կառավարության պատասխանը, որպեսզի արտերկրի բուհեր ընդունված և ինձ դիմած ուսանողները լինեն իրազեկ»,-գրել է Զոհրաբյանն ու հրապարակել պատասխանները։

Н. Зограбян: Поступившие в зарубежные вузы студенты не могут выехать из страны
«Поступившие в зарубежные вузы наши многочисленные молодые люди не могут покинуть страну из-за закрытых границ», – заявила депутат от фракции Национального Собрания Армении «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Для получения разъяснений по вопросу я обратилась с письменным заявлением к премьер-министру и сегодня получила ответ министра образования, науки, культуры и спорта Армении.
Не знаю, насколько ответ будет полезным и решит проблему студентов, тем не менее, публикую ответ от правительства, чтобы поступившие в зарубежные вузы и обратившиеся ко мне студенты были проинформированы», – сообщила депутат и опубликовала ответы.