Ալկոհոլային թունավորման ևս 4 նոր դեպք է արձանագրվել
Սեպտեմբերի 2-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ Արմավիրի մարզում և Երևանում գրանցվել է ալկոհոլային թունավորման ևս 4 նոր դեպք` 1-ը մահվան ելքով: Եվս մեկ տուժած, որն ընդունվել էր թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց սեպտեմբերի 1-ին մահացել է:
Ընդհանուր դեպքերի թիվն օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում հասել է 27-ի, որից 14-ը՝ մահվան ելքով: Տվյալները ներկայացրել է ՀՀ առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
27 դեպքից 20-ը (որից 9-ը՝ մահվան ելքով) գրանցվել են Արմավիրի մարզում: Արմավիրի մարզի մնացած 11 դեպքից 9-ը բուժում է ստանում Արմենիա ՀԲԿ-ում, 2-ը բժշկական զննությունից հետո դուրս են գրվել: Բոլորն էլ օգտագործել են նույն վայրից ձեռք բերված ոչ գործարանային արտադրության օղի:
Հանրապետությունում արձանագրված 27 դեպքերից 7-ն արձանագրվել է Երևանում: Համաճարակաբանական հետազոտության արդյունքում պարզվել է, որ այս դեպքերը կապ չունեն Արմավիրի դեպքերի հետ: Դրանցից 5-ը մահվան ելքով են, 1-ը բուժում է ստանում թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում, 1-ը՝ Արմենիա ՀԲԿ-ում: Տուժածների մի մասն օգտագործել է բժշկական սպիրտ` որպես օղու փոխարինիչ, մյուս մասի օգտագործած սպիրտի տեսակը պարզելու համար համաճարակաբանական հետազոտությունները շարունակվում են:

Four more cases of alcohol poisoning have been registered on September 2 at 11.00, one has died, Spokeswoman at the Ministry of Health Alina Nikoghosyan reported. Another citizens has been transferred to Heratsi Complex Hospital N1 in severe condition.
In Nikoghosyan's words, since August 31, 27 cases of  “alcohol intoxication” have been registered in the country, 20 of which are from Armavir region, 9 have died. According to the preliminary data, the citizens were poisoned after drinking an illegal homemade alcohol bought from an Armavir resident Ashot Hovsepyan. The latter was arrested on Tuesday, facing criminal charges.
Seven cases have been registered in capital Yerevan, however the epidemiological examination has revealed the Yerevan cases are not linked to Armavir, Nikoghosyan added.