Հակառուսական այս հեռուստաընկերությունը կարող է գոյություն ունենալ միայն մեկ դեպքում. Politik.am
Politik.am կայքը գրում է. «Անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը ցանկություն ունի հեռուստաընկերություն հիմնել։ Այս մասին շաբաթներ առաջ տեղեկություններ հայտնվեցին մամուլում։
Այսօր մեզ հաջողվել է որոշակի մանրամասներ ճշտել Արման Բաբաջանյանի այս մտադրության մասով։ Պատգամավորը ցանկանում է իր հակառուսական կողմնորոշում ունեցող 1in.am կայքը վերածել հեռուստաընկերության։ Բաբաջանյանը իր հեռուստաընկերության համար ֆինանսավորողներ է ճարել հենց այն հիմնավորմամբ, որ ստեղծվելիք հեռուստաընկերությունը, ինչպես իր կայքը, հակառուսական օրակարգ է ունենալու։
Չնայած այն հանգամանքին, որ Բաբաջանյանը վայելում է իշխանությունների աջակցությունը, օրենքի տեսանկյունից լուրջ խնդրի առաջ է կանգնած։ Հեռուստահաճախականությունները շատ չեն Հայաստանում, իսկ եղածներն էլ իրենց վարձակալներն ունեն, որոնք վստահաբար մասնակցելու են նաև նոր մրցույթին։ Լիցենզավորման այս մրցույթի ընթացքում նախապատվություն է տրվելու այն հայտատուներին, որոնք վերջին երեք տարիների ընթացքում արդեն իսկ ունեցել են գործող հեռուստաընկերություն։ Արման Բաբաջանյանի լրատվական կայքը ինչպես հայտնի է այս պահանջին չի համապատասխանում։
Հակառուսական այս հեռուստաընկերությունը կարող է գոյություն ունենալ միայն մեկ դեպքում, եթե «Գրանդ Հոլդինգի» սեփականատերեր Վարդանյան եղբայրները իրենց պատկանող «ԱՐ» հեռուստաընկերությունը փոխանցեն Արման Բաբաջանյանին։
Մեր տեղեկություններով Արման Բաբաջանյանը արդեն իսկ համաձայնության է եկել Վարդանյան եղբայրների հետ և սիմվոլիկ գումարի դիմաց հակառուս այս գործիչը նվեր կստանա հեռուստաընկերություն։
Հետաքրքիր է, թե Վարդանյան եղբայրները ինչպես են շարունակելու ակտիվ գործունեություն ծավալել Ռուսաստանի Դաշնությունում և իրենց բիզնեսների համար այդ երկրի հաշվին ապահովել միլիոնավոր դոլարների հասնող եկամուտ, երբ այդ երկրի նկատմամբ թշնամական գործունեություն ծավալող անձին նվիրում են հեռուստաընկերություն։ Կարծում ենք այս գործարքի կայացման դեպքում Վարդանյան եղբայրները ստիպված կլինեն պատասխանել ՌԴ իշխանությունների որոշ հարցերի։
Ի դեպ մեր տեղեկություններով այս պահին արդեն իսկ որոշված է, որ Արման Բաբաջանյանի հեռուստաընկերությունում եթերաժամ է ունենալու սորոսականներ Դանիել Իոաննիսյանի և Արսեն Խառատյանի կազմակերպությունները։ Նրանց միջոցով, ըստ էության, կապահովվի հեռուստաընկերության ֆինանսավորումը սորոսի հիմանդրամի կողմից»։

Politik.am: Эта телекомпания антироссийской направленности может существовать только в одном случае
Независимый депутат Арман Бабаджанян изъявил желание основать телекомпанию. Данная новость появилась в прессе несколько недель назад, пишет politik.am.
Сегодня Арман Бабаджанян прокомментировал данную новость. Депутат хочет конвертировать сайт антироссийской направленности 1in.am в телекомпанию. Бабаджанян нашел финансирование для своей телекомпании, аргументируя это тем, что создаваемая телекомпания, как и его сайт, будет иметь антироссийскую направленность.
Несмотря на поддержку со стороны властей, Бабаджанян столкнулся с серьезной задачей с точки зрения закона. В Армении не так много телечастот, а те, что в наличии, имеют своих арендаторов, которые точно будут принимать участие в новом тендере. В ходе данного конкурса предпочтение будет дано тем заявителям, которые в течение последних трех лет уже имели действующую телекомпанию. Информационный сайт Армана Бабаджаняна, как известно, не соответствует данному требованию.
Эта телекомпания антироссийской направленности может существовать только в одном случае, если собственники «Гранд Холдинга» братья Варданян принадлежащую им телекомпанию «АР» передадут Арману Бабаджаняну.
Согласно сведениям politik.am, у Армана Бабаджаняна уже имеется согласованность с братьями Варданян, и за символическую сумму данный антироссийский деятель получит в подарок телекомпанию.
Интересно, как братья Варданян будут продолжать осуществлять свою активную деятельность на территории Российской Федерации и за счет данной страны обеспечивать доход в миллион долларов для своего бизнеса, в случае, когда они дарят антироссийскому деятелю, осуществляющему вражеские действия по отношению к данной стране, телекомпанию. Считаем, что, если данная сделка состоится, братья Варданян будут вынуждены ответить на определенные вопросы властей РФ.
Кстати, по сведениям politik.am, на данный момент уже решено, что в телекомпании Армана Бабаджаняна организациям, принадлежащим соросовцам Даниэлу Ионнисяну и Арсену Харатяну, будет предоставлен телеэфир. По сути посредством их финансирование телекомпании будет обеспечено Фондом Сороса.