Կորոնավիրուսով վարակման դեպքերը հատել են 26 միլիոնի սահմանը
Կորոնավիրուսային համաճարակի բռնկման սկզբից ի վեր աշխարհում հայտնաբերվել է այս վարակի 26, 031, 410 դեպք: Այս մասին են վկայում ամերիկյան Ջոն Հոփկինսի համալսարանի տվյալները, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
Նշվում է, որ ընդհանուր առմամբ կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահացել է 863,028 մարդ, միևնույն ժամանակ 17,291,874  հոգի վերականգնվել է:
Դեպքերի թվով Միացյալ Նահանգները շարունակում է մնալ  առաջատար։ Երկրում գրանցվել է COVID-19-ի 6,113,510 դեպք, մահացել է 185, 720 հիվանդ, բուժվել է 2,231,757 մարդ: Երկրորդ տեղում Բրազիլիան է, այնտեղ ընդհանուր առմամբ գրանցվել է 3,997,865 դեպք, որից 123,780-ը՝ մահվան ելքով։ Միևնույն ժամանակ, 3,387,309 մարդ վերականգնվել է։

Global coronavirus cases top 26 million
The number of confirmed novel coronavirus cases around the world exceeded 26 million on Thursday, TASS reported, citing the US-based Johns Hopkins University, which relies on data provided by international organizations, federal and local authorities.
According to the university, a total of 26,031,410 cases have been recorded so far, 863,028 people have died, while 17,291,874 patients have recovered. The largest number of confirmed cases (6,113,359) has been recorded in the United States, followed by Brazil (3,997,865) and India (3,769,523).