«Փաստ». Առաջիկայում կառավարության կազմում լուրջ փոփոխություններ են սպասվում
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Իշխանության գալուց հետո Նիկոլ Փաշինյանին ուղղված քննադատությունների մեծ մասը կապված է նրա իրականացրած կադրային անհաջող քաղաքականության hետ։ Անընդհատ շեշտվում է, որ Փաշինյանի նշանակած նախարարներից ու մարզպետներից շատերն իր համար ավելորդ գլխացավանքի պատճառ են, և որ բոլորի փոխարեն աշխատում է Փաշինյանն ինքը։
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով` առաջիկայում կառավարության կազմում լուրջ փոփոխություններ են սպասվում, որոնք վերաբերում են կոնկրետ մի քանի առանցքային նախարարների։ Կառավարական մեր աղբյուրի փոխանցմամբ՝ առաջիկայում իրենց պաշտոններին հրաժեշտ կտան 2-3 նախարարներ:
Ի դեպ, ուշագրավ է, որ կոնկրետ այս փոփոխությունների առումով նշյալ 2-3-ի մեջ չեն նշվում առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի և ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի անունները»։

«Паст»: В ближайшее время в составе правительства ожидаются серьезные изменения
Газета «Паст» пишет, что большая часть критики в адрес Никола Пашиняна после прихода к власти  связана с осуществляемой им неудачной кадровой политикой. Постоянно отмечается, что многие из назначенных Пашиняном министров и губернаторов стали причиной лишней головной боли для Пашиняна и ему приходится работать за всех.
По сведениям издания, в ближайшее время в составе правительства ожидаются серьезные изменения, которые касаются конкретно нескольких ключевых министров. Как передают источники издания в правительстве, вскоре с должностями распрощаются 2-3 министра.
Кстати, примечательно, что конкретно в плане этих изменений среди указанных 2-3 должностных лиц не отмечаются имена министра здравоохранения Арсена Торосяна и министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна.