Հայ-վրացական սահմանը ապօրինի հատելու մեղադրանքով ձերբակալվել է Հնդկաստանի 3 քաղաքացի
Վրաստանում Հնդկաստանի երեք քաղաքացիներ ձերբակալվել են պետական ​​սահմանն ապօրինի հատելու մեղադրանքով: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հետաքննության համաձայն՝ անցակետը շրջանցելով, օտարերկրացիները Վրաստանի տարածք են մուտք գործել Հայաստանից:
Քրեական գործը հարուցվել է «Մի խումբ անձանց կողմից Վրաստանի պետական ​​սահմանի ապօրինի հատում» հոդվածով: Սույն հոդվածով նախատեսված հանցագործությունը նախատեսում է ազատազրկում` չորսից հինգ տարի ժամկետով:
2020 թվականի սկզբից ի վեր 92 օտարերկրացիների մեղադրանք է առաջադրվել Վրաստանի պետական ​​սահմանը ապօրինի հատելու համար: Այդ թվում՝ 35-ը Թուրքիայի քաղաքացիներ են, 9-ը՝ Հնդկաստանի քաղաքացիներ, չորսը՝ Իրանի քաղաքացիներ, չորսը՝ Պաղեստինի, մեկը՝ Մարոկոյի քաղաքացի, և ևս մեկը՝ Ալժիրի

3 Indian citizens detained for illegal crossing of the Armenian-Georgian border
Georgian police have detained three Indian citizens for illegally crossing the state border with Armenia, the country's Ministry of Internal Affairs reported.
The investigation found that the detainees had illegally crossed the Armenian-Georgian state border, according to Agenda.ge reported, adding the crime is punishable by four to five years in prison.
An official statement released by the mini try reads that the Georgian Border Police has charged a total of 92 foreign citizens for illegally crossing the border during 2020, out of which 35 were citizens of Turkey, nine Indian citizens, four Iranian citizens, four individuals from Palestine, and one citizen of Morocco.