Հայ-վրացական սահմանը ապօրինի հատելու մեղադրանքով ձերբակալվել է Հնդկաստանի 3 քաղաքացի
Վրաստանում Հնդկաստանի երեք քաղաքացիներ ձերբակալվել են պետական ​​սահմանն ապօրինի հատելու մեղադրանքով: Jnews-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Հետաքննության համաձայն՝ անցակետը շրջանցելով, օտարերկրացիները Վրաստանի տարածք են մուտք գործել Հայաստանից:
Քրեական գործը հարուցվել է «Մի խումբ անձանց կողմից Վրաստանի պետական ​​սահմանի ապօրինի հատում» հոդվածով: Սույն հոդվածով նախատեսված հանցագործությունը նախատեսում է ազատազրկում` չորսից հինգ տարի ժամկետով:
2020 թվականի սկզբից ի վեր 92 օտարերկրացիների մեղադրանք է առաջադրվել Վրաստանի պետական ​​սահմանը ապօրինի հատելու համար: Այդ թվում՝ 35-ը Թուրքիայի քաղաքացիներ են, 9-ը՝ Հնդկաստանի քաղաքացիներ, չորսը՝ Իրանի քաղաքացիներ, չորսը՝ Պաղեստինի, մեկը՝ Մարոկոյի քաղաքացի, և ևս մեկը՝ Ալժիրի

Трое граждан Индии задержаны за незаконное пересечение армяно-грузинской границы
Трое граждан Индии задержаны в Грузии по обвинению в незаконном пересечении государственной границы. Об этом сообщает пресс-служба министерства внутренних дел.
По данным следствия, в обход контрольно-пропускного пункта иностранцы попали в Грузию с территории Армении.
Уголовное дело возбуждено по статье «незаконное пересечение государственной границы Грузии группой лиц». Преступление, предусмотренное этой статьей, наказывается лишением свободы на срок от четырех до пяти лет.
С начала 2020 года обвинения в незаконном пересечении государственной границы Грузии были предъявлены 92 иностранцам. Среди них 35 граждан Турции, девять граждан Индии, четверо граждан Ирана, четверо – Палестины, один гражданин Марокко и один – Алжира.