Արցախի առողջապահության նախարարության տրամադրած տեղեկատվության համաձայն՝ Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 4 նոր դեպք: Վարակակիրներից 2-ը Իվանյան համայնքից են, 1-ը՝ Մարտակերտ, 1-ն էլ Ստեփանակերտ քաղաքից են: Բոլոր վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների շփման շրջանակից են և գտնվում էին մեկուսացման մեջ:
Առայսօր, նոր կորոնավիրուսային հիվանդությունը հաստատվել է 299 մարդու մոտ, որից 265-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 32, ընդհանուր մեկուսացված է 56 քաղաքացի:

В Арцахе за минувшие сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 4 новых случая заражения коронавирусом.
Двое из зараженных – из общины Иванян, один – из Мартакерта, ещё один гражданин – из Степанакерта. Они контактировали с зараженными из ранее вывяленных очагов, все находились в изоляции.
По положению на 3 сентября, коронавирус был диагностирован у 299 человек, 265 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 32 пациента, еще 56 человек изолированы.