«Ժողովուրդ». ԱԱԾ-ն ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորների մի ցուցակ է հավաքել, որոնց նկատմամբ առաջիկայում քրեական գործեր են հարուցվելու
10:08 04/09/2020
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. ««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ Ազգային անվտանգության ծառայությունը ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորների մի ցուցակ է հավաքել, որոնց նկատմամբ առաջիկայում քրեական գործեր են հարուցվելու: Մեր տեղեկություններով՝ նրանց կողմից հավաքագրված տեղեկությունները քրեաիրավական բնույթի են, կարելի է ասել՝ փորփրել են բոլորի անցյալը ու կասկածելի հետքեր են գտել և այդ ուղղությամբ երկար ժամանակ ուսումնասիրություններ են իրականացրել, պարզել են, որ կան բաներ, որոնց հիման վրա պետք է քրեական գործեր հարուցվեն: Ու, ըստ մեր տեղեկությունների, հենց դա է պատճառը, որ ԲՀԿ-ական պատգամավորները բավականին երկար ժամանակ է՝ ընդհատակ են անցել՝ իմանալով, որ իրենց շուրջ լուրջ ուսումնասիրություններ են իրականացվում:
Չի բացառվում, որ այդ ամենը պատճառ ու հիմք դառնա, որ Աժ ԲՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանի նման այլ ԲՀԿ-ականները ևս լքեն խմբակցությունը և կուսակցությունը՝ այդկերպ փրկվելով տարբեր քրեական գործերում որպես մեղադրյալներ ներգրավվելու հեռանկարից: Թեև, մյուս կողմից, դժվար է ասել՝ արդյոք ԲՀԿ-ից փախուստը կարող է օգնել ԲՀԿ-ականներին՝ փրկվելու ԱԱԾ-ի ճիրաններից»:

«Жоховурд»: СНБ составила список депутатов фракции «Процветающая Армения», против которых вскоре будут возбуждены уголовные дела
13:10 04/09/2020
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что Служба национальной безопасности Армении составила список депутатов парламента от фракции «Процветающая Армения», в отношении которых в ближайшее время будут возбуждены уголовные дела. По сведениям издания, собранная СНБ информация является криминальной – покопались в их прошлом и нашли подозрительные следы. Изучения в этом направлении проводились давно, выяснили, что есть факты, на основании которых должны быть возбуждены уголовные дела.
Как отмечает издание, именно в этом причина того, что депутаты фракции «Процветающая Армения» уже длительное время как «ушли в подполье», зная о том, что вокруг их деятельности ведется серьезное расследования.
«Не исключается, что все это станет поводом и основанием для того, чтобы другие члены фракции «Процветающая Армения», как бывший депутат Сергей Багратян, покинули фракцию и партию, избежав тем самым перспективы быть привлеченным в качестве обвиняемых по различным уголовным делам. Хотя, с другой стороны, сложно сказать, может ли побег  из «Процветающей Армении» спасти их от СНБ», - отмечает издание.