ՌԴ մեկնել ցանկացող քաղաքացիներն ակցիա են իրականացնում երեխաների հետ
Կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված ՌԴ մեկնելու անհնարինությունից դժգոհ Հայաստանի մի շարք քաղաքացիներ այսօր կրկին կառավարության շենքի դիմաց էին եկել։ Այս անգամ նրանք իրենց հետ բերել էին նաև անչափահաս երեխաներին։
Հիշեցնենք, որ շաբաթներ շարունակ նրանք բարձրաձայնում են իրենց խնդիրների մասին, որոնք առաջացել են Հայաստանում ստիպված մնալու հետևանքով։ Մեկի ընտանիքն է մասնատվել, մյուսի գումարն է վերջացել, մեկը ապրելու տեղ չունի, մեկն այստեղ աշխատանք չի գտնում։
Նրանք իրենց դժգոհությունն ու դրա պատճառները ներկայացրել են թե ԱԳ նախարարին, թե ԱԺ փոխնախագահին, սակայն խնդիրն այդպես էլ լուծում չի ստանում։

Желающие выехать в Россию граждане проводят акцию протеста у здания правительства вместе с детьми
Ряд граждан Армении, которые выражают недовольство в связи с невозможностью выезда в Россию из-за коронавируса, сегодня вновь собрались у здания правительства. На этот раз они проводят акцию вместе со своими несовершеннолетними детьми.
Напомним, на протяжении нескольких недель граждане заявляют о своих проблемах, которые возникли вследствие их вынужденного нахождения в Армении.
Граждане уже представили своё недовольство и причины главе МИД, а также заместителю председателя Национального Собрания Армении, однако, проблема до сих пор не решена.