07.09.2020. Կորոնավիրուսից 3 հիվանդ է մահացել, 62 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում  կատարվել է 1038 թեստավորում, հաստատվել է  կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 62 նոր դեպք, առողջացել է 32 մարդ:
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 65 (կին) և 50 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Սեպտեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44845 դեպք, որոնցից 40121-ն` առողջացած, մահացել է 1175 մարդ, որից 275 -ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 219177 թեստավորում:

07.09.2020. За сутки в Армении подтверждено 62 новых случая коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 62 новых случая коронавируса, выздоровели 32 человека.
За минувшие сутки скончались 3 пациента с коронавирусом.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 70 лет (мужчина), 65 лет (женщина) и 50 лет (мужчина), все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Таким образом, по положению на 11:00 понедельника, 7 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 44 845. От COVID-19 выздоровел в общей сложности 40 121 пациент.
Общее число случаев с летальным исходом составило 1175, 275 из них, по сообщению Минздрава, скончались «по причине другой болезни».
Фактически на лечении находятся 3549 пациентов. В общей сложности было проведено 219 177 тестирований.