07.09.2020. Կորոնավիրուսից 3 հիվանդ է մահացել, 62 նոր դեպք է գրանցվել
Հայաստանում մեկ օրում  կատարվել է 1038 թեստավորում, հաստատվել է  կորոնավիրուսային հիվանդությամբ 62 նոր դեպք, առողջացել է 32 մարդ:
Առողջապահության նախարարությունից մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (տղամարդ), 65 (կին) և 50 (տղամարդ) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Սեպտեմբերի 7-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44845 դեպք, որոնցից 40121-ն` առողջացած, մահացել է 1175 մարդ, որից 275 -ն, ըստ ԱՆ-ի, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3549 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 219177 թեստավորում:

Armenia has confirmed 62 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 44,845 as of 11 a.m. Monday, September 7, the Ministry of Health reports.
32 more patients have beaten COVID-19 with the total number of recoveries now standing at 40,121. The coronavirus death toll has increased by three to 900.
The latest victims were 70 (male), 56 (female) and 50 (male) years old and all had underlying chronic health conditions. In addition, according to the ministry, three cases of death was recorded in the past 24 hours when the patients tested positive for the virus, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 275. The number of active cases is 3,549.