08.09.2020. Արձանագրվել են է կորոնավիրուսի 108 նոր և մահվան 4 դեպքեր
Անցած մեկ օրվա ընթացքում կատարվել է 1864 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուս է ախտորոշվել 108 մարդու մոտ։ Անցած մեկ օրում 471 մարդ համարվել է առողջացած։
ԱՆ պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն, անցած մեկ օրում մահացացել է կորոնավիրուսով 4 հիվանդ։  Նրանք եղել են 62 (կին), 57 (տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 276 է:
Սեպտեմբերի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 44953 դեպք, որոնցից 40592-ն` առողջացած, 903-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3182 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 221041 թեստավորում:

08.09.2020. За минувшие сутки в Армении подтверждено 108 новых случаев коронавируса
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 108 новых случаев коронавируса (при проведенных 1864 тестах), выздоровел 471 человек.
За минувшие сутки скончались 4 пациента с коронавирусом.
Из Минздрава сообщают также, что скончавшиеся пациенты были в возрасте 62 лет (женщина), 57 лет (мужчина), 68 лет (женщина), все они страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне был зарегистрирован ещё 1 случай смерти пациента, у которого был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 276.
Таким образом, по положению на 11:00 вторника, 8 сентября, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 44 953. От COVID-19 выздоровели в общей сложности 40 592 пациента.
Фактически на лечении находятся 3182 пациента. В общей сложности было проведено 221 041 тестирование.