ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը «Տոյոտա Երևան» ավտոսրահի հետ համատեղ հայտարարում է ավտովարկավորման աննախադեպ պայմանների մասին
15:13 08/09/2020
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը և «Տոյոտա Երևան» ավտոսրահը հայտարարում են աննախադեպ պայմաններով ավտովարկավորման համատեղ ծրագրի մեկնարկի մասին: Նոր պայմաններով ավտոմեքենան ավտոսրահից կարելի է ձեռք բերել ընդամենը 4% կանխավճարով՝ առավելագույնս արագ և պարզ եղանակով: Այս մասին հայտնում են բանկի մամուլի ծառայությունից:
Ավտովարկի հայտը հաճախորդները կարող են ձևակերպել անմիջապես ավտոսրահում՝ առանց Բանկի մասնաճյուղ այցելելու: Վարկի տրամադրման մասին որոշումը կայացվում է մի քանի ժամվա ընթացքում: Ավտոմեքենայի առքուվաճառքի գործարքն իրականացվում է անմիջապես ավտոսրահի և հաճախորդի միջև, որից հետո հաճախորդը կարող է անմիջապես ավտոսրահից վերցնել իր ավտոմեքենան՝ առանց վարկի տրամադրմանը սպասելու:
Իսկ 30% և ավել կանխավճար կատարելու դեպքում՝ որոշման կայացման համար հիմք է հանդիսանում միայն հաճախորդի աշխատանքի առկայության փաստը։
Բանկի կողմից իրականացվում է նաև վարկի գործողության ողջ  ընթացքում մեքենայի ԿԱՍԿՈ ապահովագրություն՝ առանց որևէ լրացուցիչ վճարի:
4% կանխավճարով ավտոմեքենա ձեռքբերելու աննախադեպ ակցիան գործում է 2020թ. սեպտեմբերի 10-ից մինչև հոկտեմբերի 10-ը ներառյալ, 14.4% տարեկան տոկոսադրույքով: Իսկ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի միջոցով աշխատավարձ ստացող  հաճախորդների համար գործում է 1%-ով իջեցված տոկոսադրույք (փաստացի տոկոսադրույք`14.8%-19.1%): Ավտովարկը կարելի ձևակերպել 1 մլն ՀՀ դրամից մինչև 28 մլն ՀՀ դրամ գումարի չափով՝ 1-ից մինչև 5 տարի  մարման ժամկետով: Հայտի դիտարկման վճար նախատեսված չէ (առկա են վարկի տրամադրման և սպասարկման այլ վճարներ):
Ավտովարկավորման հայտ կարող են ներկայացնել 21-ից 65 տարեկան ՀՀ բոլոր ռեզիդենտները՝ ներկայացնելով փաստաթղթերի նվազագույն փաթեթ՝ միայն անձնագիր և սոցիալական քարտ (անհրաժեշտության դեպքում կարող է պահանջվել նաև հաճախորդի եկամուտը հաստատող փաստաթուղթ):
Ավտովարկավորման ծրագրի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքում՝ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն՝ 87-87 հեռախոսահամարով կամ  այցելելով ավտոսրահի պաշտոնական կայք և  զանգահարելով 010 777 010 հեռախոսահամարով:

Банк ВТБ (Армения) и автосалон «Тойота Ереван» объявляют о      беспрецедентных условиях автокредитования
15:11 08/09/2020
Банк ВТБ (Армения) и автосалон «Тойота Ереван» объявляют о беспрецедентных условиях автокредитования
Банк ВТБ (Армения) и автосалон «Тойота Ереван» объявляют о запуске совместной программы автокредитования по беспрецедентно выгодным условиям. Согласно релизу, приобрести автомобиль в автосалоне по новым условиям можно по предоплате всего 4%, максимально просто и быстро.
Клиенты могут подать заявку на автокредит непосредственно в автосалоне, не посещая филиалы Банка. Решение о выдачи кредита принимается за несколько часов. Сделка купли-продажи автомобиля осуществляется непосредственно между автосалоном и клиентом, после чего клиент может сразу забрать автомобиль из автосалона, не дожидаясь выдачи кредита.
При первоначальном взносе в 30% и более, основанием для принятия решения служит лишь факт наличия работы у заемщика.
Банк осуществляет страхование КАСКО автомобиля на весь срок действия кредита без каких-либо дополнительных выплат.
Беспрецедентная акция с предоплатой всего 4% действует с 10-ого сентября по 10-ое октября 2020г. включительно за 14.4% годовых. Для клиентов, получающих зарплату на карты Банка ВТБ (Армения), процентная ставка снижается дополнительно на 1% (эффективная ставка кредита 14.8%-19.1%). Автокредит можно оформить на сумму от 1-ого до 28 млн. драмов РА со сроком погашения от 1-ого до 5 лет. Комиссия за рассмотрение заявки не предусмотрена (действуют иные комиссии за выдачу и обслуживания кредита).
Заявку на автокредит могут подать все резиденты РА в возрасте от 21 года до 65 лет, предъявляя минимальный пакет документов - паспорт и социальную карту (при необходимости может быть запрошен документ, подтверждающий доход клиента).
Более подробную информацию о программе автокредитования можно получить на официальном сайте Банка, позвонив в Контактный центр Банка по номеру 87-87, или посетив официальный сайт автосалона и позвонив по номеру 010 777 010.