Ալկոհոլային թունավորման հետևանքով մահացածների թիվը հասել է 18-ի
Արձանագրված ալկոհոլային թունավորումից ևս մեկ մահվան դեպք է գրանցվել։ Այս մասին հայտնում են առողջապահության նախարարությունից ու հավելում, որ օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 9-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ-ում արձանագրվել է ալկոհոլային թունավորման 46 դեպք (մեթանոլ), որից 18-ը մահվան ելքով:
Դեպքերից 29-ը արձանագրվել է Արմավիրի մարզում՝ 10 մահվան ելքով, 15-ը Երևանում՝ 7-ը մահվան ելքով, 2-ը Կոտայքի մարզում՝ 1 մահվան ելքով:
Նշված ժամանակահատվածում տարբեր բժշկական կազմակերպություններում բուժում են ստացել 28 տուժած, որից 22-ը բուժում ստանալուց հետո դուրս են գրվել (4-ը կուրացած):
Դեռևս շարունակում են բուժում ստանալ 5 պացիենտ, որից 2-ը՝ Արմենիա ՀԲԿ-ում (1 պացիենտ ծայրահեղ ծանր վիճակում, 1-ը բավարար (կուրություն), 1-ը՝ Էրեբունի ԲԿ-ում (ծայրահեղ ծանր վիճակում (կուրություն)), 1-ը՝ Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցում (ծայրահեղ ծանր վիճակում), 1-ը՝ Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ ԲԿ-ում (ծանր վիճակում):
Արձանագրված դեպքերից 28-ը օգտագործել են օղի, որը գնել են Արմավիր քաղաքի բնակիչ Հովսեփյան Աշոտից, որն իր հերթին այն գնել է Ջանֆիդա գյուղի բնակչից, 9-ը՝ օգտագործել են տարբեր դեղատներից գնված բժշկական սպիրտ, 9-ը՝ տարբեր տեսակի օղի (2-ը Արմավիրի մարզի տնական օղի):

В Армении число умерших от алкогольного отравления достигло 18
Число умерших от алкогольного отравления в Армении достигло 18. В период с 31 августа по 9 сентября в Армении зарегистрировано 46 случаев алкогольного отравления (метанолом), 18 из них с летальным исходом.  Об этом сообщают из министерства здравоохранения РА.
«29 случаев зарегистрировано в Армавирской области, 10 из них – со смертельным исходом, 15 – в Ереване, 7 из них – со смертельным исходом, 2 – в Котайкской области, 1 из них – со смертельным исходом.
В настоящее время в различных медицинских учреждениях республики получили лечение 28 пациентов с алкогольной интоксикацией, 22 из них после получения лечения выписаны из больниц (у 4 пациентов выявлена слепота).
В данный момент лечение продолжают получать 5 пациентов, 2 из которых – в Медцентре «Армения» (1 пациент находится в крайне тяжелом состоянии, 1 – в удовлетворительном, у него выявлена слепота), 1 – в Медцентре «Эребуни» (в крайне тяжом состоянии, выявлена слепота), 1 – в Университетской больнице №1 (в крайне тяжелом состоянии), 1 – в Медцентре «Сурб Григор Лусаворич (в тяжелом состоянии).
В 28 из зарегистрированных случаев использовалась водка, купленная у жителя Армавира Ашота Овсепяна, который, в свою очередь, купил ее у жителя села Джанфида, в 9 использовали купленный в разных аптеках медицинский спирт, еще в 9 водку разных видов (2 – домашнюю водку Армавирской области).