«Ոչ վարկային թալանին» կարգախոսով բողոքի ակցիա իրականացնող քաղաքացիները, որ այսօր նստել էին պետական կառույցի դիմաց ու սպասում են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան հետ հանդիպմանը,այդպես էլ չտեսնելով նրան, ինչպես և խոստացել էին շարժվել են Փաշինյանի տուն՝ փորձելով «այնտեղից նրան դուրս բերել ու ստանալ իրենց հարցի լուծումը»։
Առանձնատան մոտ ակցիայի մասնակիցները սակայն հանդիպեցին ոստիկանական պատի:
«Վարչապետն այնքան է վախենում, որ մոտ 500 մետր հեռավորության վրա ոստիկանական պատնեշ ստեղծելու հրաման է տվել»,-հայտաարեց «Ոչ վարկային թալանին» նախաձեռնության անդամ Մանուել Մանուկյանը։
Ոստիկաններն արձագանքեցին, թե սոցիալական հեռավորություն պահպանելու համար թույլ չեն տալիս, որ քաղաքացիներն առաջ գնան:
«Նիկոլ Փաշինյան, դու խախտում ես հեղափոխության սկզբունքերը, ես քեզ կոչ եմ անում դուրս գալ ու պատասխանել մեր հարցերին»:
Վարչապետի առանձնատան դիմացից ոստիկանները բերման ենթարկեցին «Ոչ վարկային թալանին» նախաձեռնության որոշ անդամների։

Граждане, проводящие сегодня акцию протеста под лозунгом «Нет кредитному грабежу» в ожидании встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, так и не увидев его, как и обещали ранее двинулись к дому Н. Пашиняна.
Отметим, что у особняка премьер-министра уже дежурили сотрудники полиции.
«Премьер-министр так боится, что дал указания о создании полицейского кордона на расстоянии 500 метров», – заявил член инициативы «Нет кредитному грабежу» Мануел Манукян.
Сотрудники полиции, обратившись к участникам акции, сказали, что не могут допустит граждан ближе из-за требования по соблюдению социальной дистанции.
«Никол Пашинян, ты нарушаешь принципы революции, призываю тебя выйти и ответить на наши вопросы», – отметил один из участников.
Затем осуществляющие дежурство у особняка премьер-министра полицейские подвергли приводу некоторых членов инициативы «Нет кредитному грабежу».