«Ավրորան» կաջակցի «Հոշոտված Հայաստան» գրքի վերահրատարակմանը
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը կաջակցի Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտին կյանքի կոչել իր նոր նախագիծը և առաջին անգամ Ավրորա Մարդիգանյանի «Հոշոտված Հայաստան» գիրքը վերահրատարակել ծանոթագրություններով:
Նախաձեռնությունից հայտնում են՝ հայերեն և անգլերեն այս եզակի հրատարակությունը կլինի Թանգարան-ինստիտուտի կարևորագույն նախագծերից մեկի՝ «Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների հուշագրությունների մատենաշարի» խորհրդանշական մեկնարկը:
Գիրքը վերահրատարկվում է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի հրատարակչական նոր՝ «Հայոց ցեղասպանությունը վերապրածների հուշագրությունների մատենաշար» նախագծով, որի շրջանակում լույս կտեսնեն Ցեղասպանությունը վերապրածների անտիպ հուշերը: «Հոշոտված Հայաստան» գիրքը կվերահրատարակվի անգլերեն և հայերեն՝ 20 էջ ծանոթագրություններով: Անգլերենը լույս կտեսնի 2.000 օրինակով, իսկ հայերենը՝ 1.000:

Aurora to support reprint of ‘Ravished Armenia’
The Aurora Humanitarian Initiative will support the Armenian Genocide Museum-Institute in its unprecedented efforts to republish “Ravished Armenia” by Aurora Mardiganian with additional references and explanatory notes.
This unique publication in Armenian and English will mark the symbolic start of the Mémoires of Survivors of the Armenian Genocide Series, a milestone project of the Museum-Institute, the initiative said in a statement  on Thursday.
This effort is part of the Mémoires of Survivors of the Armenian Genocide Series, the Armenian Genocide Museum-Institute’s new publishing project that will feature the memoirs of the Genocide survivors that have never been published before. The re-print of “Ravished Armenia” in English and Armenian, featuring 20 additional pages of references and explanatory notes, will be the first two volumes of the Memoirs Series. The English edition will be published in 2,000 copies and the Armenian one in 1,000 copies.